Ortam Dezenfeksiyonu

Ortam dezenfeksinu, nano gümüş iyon teknolojisi kullanarak, A+ kalite hijyen standartlarında, dezenfeksiyon uygulama hizmeti verir.

Ortam Dezenfeksiyonu
Sağlık Bakanlığı Onaylı!

A+ Kalite Ortam Dezenfeksiyonu

Özellikle kapalı ve risk taşıyan alanlarda (büro, ofis, otel, okul, işletme, toplu taşıma, hastane, fabrika, mağaza vb.) ortamın hijyenik olması, belirli periyotlarla temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi son derece önemlidir. Tüm bu kapalı alanlarda Ortam Dezenfeksiyonu (nano gümüş iyon teknolojisi) ile virüs, bakteri ve hastalıklara karşı dezenfeksiyonu SYK tarafından yapılmaktadır.

Ortam Dezenfeksiyonu

Gümüş İyon Teknolojisi

Nano gümüş iyon teknolojisi ile ortamlarda, A+ kalite hijyen sağlanır.

Bakteri Düşmanı

Nano gümüş teknolojisi tam 450+ tür bakterinin DNA’sını bozarak yok edebilme gibi özelliklere sahiptir., kullanım alanlarınızda uzun süre etkili hijyen sağlar.

Zarar Vermez

Nano gümüş teknolojisi insan sağlığına zarar vermez ve cilt irritasyonu yapmaz. TC. Sağlık Bakanlığı Onaylıdır. 

Ortam Dezenfeksiyonu alana uygulanmadan önce luminometre kullanılarak alandaki zararlı mikroorganizma durumu ölçülür, Hijyen Risk Analizi ile yoğunluk belirlenir. Tutanak üzerine kayıt edilir. Uygulama ULV Cihazı ile yapılır. Uygulama öncesi alan temizlenir. 100 m2 yaklaşık 15 dakikada tüm yüzeylere çöker ve uygulama sonrası silme veya temizlik yapılmaz.

Gümüş iyon nano teknolojisi ile geliştirilen Ortam Dezenfeksiyonu, yüzeyler üzerinde iyonlaşarak, uygulama yapılan tüm yüzeylerde etkinliği devam eder. Uygulamanın etkinlik süresi; risk seviyesine, ortamın kişi sirkülasyon adedine, temizlenme sıklık ve niteliğine göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 3 ila 6 ay ortamdaki bakteri, virüs ve mantarları engellemek üzere geliştirilmiştir.

Ortam Dezenfeksiyonu'nun sağlığa hiçbir zararı yoktur. Yapılacak olan dezenfeksiyon işlemi mutlaka Biyosidal Ürün Yönetmeliği’ ne uygun ve gerekli testlerden geçmiş olmalıdır. Yönetmeliğe uygun olmayan tüm dezenfeksiyon işlemleri çok ciddi ve önüne geçilemeyecek problemlere (cilt irritasyonu, astım, zehirlenme, kalp ve kas problemleri, alerji, su ve hava kirliliği vb.) neden olmaktadır.