Kaymaz Zemin Uygulamaları

İşçi Sağlığı ve Güvenliği için!

Ömür Boyu Etkili Kaydırmazlık Başarısı!

Kayma problemlerinden kaynaklanan iş kazalarını önlemek amacıyla tüm zemin tiplerine kaydırmazlık özelliği kazandıran nano teknolojik çözümler üretiyoruz.

Evimizde, İş yerimizde, Restaurantta, Havuzda, Sosyal hayatımızda gittiğimiz birçok yerde karşılaştığımız en büyük tehlikelerden biri kaymadan kaynaklı yaşanabilecek kazalardır. Ağır ya da hafif yaralanmalı hatta ölümle sonuçlanabilen sonuçlar doğurabilmektedir. Bu durumda işletmeler maddi ve manevi sorumluluklar üstlenmektedir. Bu riskli durumun önüne geçebilmek için zeminlere kaymazlık özelliği getiren kaymaz zemin uygulamaları yapmaktayız.

Yasal düzenlemeler ve standartlar iş akışımızın niceliğini belirlemektedir. Özellikle TSE ve İSG, işletmeleri AB standartlarına erişmeleri için yasal zorunluluklar getirmektedir.

Zemin güvenliği için önceliğimiz riskli alanların ölçümlenmesidir. Bunun için American Slip Meter 825A cihazı ile zemin sürtünme katsayısı SCOF (static coefficient of friction) değeri ile ölçülür. Alanın risk durumuna göre zeminin olması gereken cof değeri de değişkenlik göstermektedir.

Kaydırmaz Zemin Uygulamaları

Farklı Yüzey Tipleri için
Nano ÇözümlerSGK Verileri

Kaymadan Kaynaklanan
İş Kazaları Verileri

SGK verilerine göre kayma kaynaklı kazalar