Atık Yönetimi ve Yağ Tutucu Temizliği

Yağ tutucu tanklarda oluşan atıkları lisanslı bertaraf tesislerinde bertaraf edip, oluşturulan resmi imha tutanağını her sevkiyat sonrası tarafınıza iletiyoruz.

dren-bakimi-atik-yonetimi-alt.png
Sıfır Atık

Sıfır atık yönetmeliği kapsamında yağ tutucu atıklarını anlaşmalı olduğumuz Çevre ve Şehircilik Bakanlığından lisanslı bertaraf tesislerinde bertarafını sağlamaktayız.

Yağ tutucu tanklarda oluşan atıkların mevzuata uygun şekilde bertaraf edilmesi önemli bir husustur. Öncelikle yağ tutucu atıklarının kızartmalık yağ atıklarından ayrı yönetilmesi gereken atıklar olduğu bilinmelidir. Yağ tutucu tanklarda oluşan atıkları anlaşmalı olduğumuz Çevre ve Şehircilik Bakanlığından lisanslı bertaraf tesislerinde bertarafını sağlamaktayız. Atık yönetimi yönetmeliğine uygun şartlarda atık koduna istinaden atık bertaraf süreçlerini yönetmekteyiz. Atıkların bertaraf süreçlerini tamamladıktan sonra , atığın bertarafına yönelik lisanslı bertaraf tesisi tarafından imha tutanağını tarafınıza ulaştırmaktayız.

Resmi İmha Tutanağı

Yağ tutucu atıklarınız, 20 01 08 kodu ile özel araçlarla alınarak lisanslı biyogaz tesisine teslim edilerek R3 prosesi ile bertaraf edilir. Bertaraf işlemi sonrası tarafınıza ‘Resmi İmha Tutanağı’ iletilir.

Koku Giderimi
Yağ tutucu prosesi

Ülkemizde toplu yemek üretimi bulunan oteller, alışveriş merkezleri, hastaneler, fabrikalar, yemek üretim tesisleri, yüksek yemek üretim ve tüketiminin bulunduğu konutlarda zorunludur.

Dikkat: Yağ tutucu atıkları, kızartmalık yağ atıklarından
ayrı olarak yönetilmesi gereken atıklardır.

dren-bakimi-atik-yonetimi-alt.png